Ako je to s prístupnosťou v Auparku

Vo štvrtok 1. júna sme sa stretli s vedením Aupark Shopping Center Bratislava. Prezentovali sme, ako toto obchodné centrum vnímajú ľudia so špecifickými potrebami, čo im prekáža a čo by vyzdvihli v oblasti prístupnosti.

Asi nikomu neunikli novozrekonštruované toalety (vrátane tých pre zdravotne postihnutých), prebaľovacie miestnosti, alebo nové parkovacie miesta v garážach. Rekonštrukciou a najviditeľnejšími zmenami prešli i vyhradené miesta pred hlavným vchodom. Odteraz je parkovacia zóna určená iba pre držiteľov parkovacích kariet ZŤP, 3 boxy sú pre taxíky a šesť miest sú nabíjacie stanice Tesla. Dostali sme prísľub, že sa tieto miesta budú kontrolovať oveľa prísnejšie a prísne sa budú kontrolovať aj parkovacie miesta v garážach.

Aupark chce ľuďom so špecifickými potrebami čo najviac uľahčiť prístupnosť, čo je po posledných stavebných úpravách i poznať. Hoci s pripomienkami, napr. k toaletám, ktoré sme zároveň odprezentovali, to môžeme potvrdiť. Teší nás, že naše návrhy boli podnetné, a že sa konečne akceptujú reálne potreby ľudí a prístupnosť nie je len formulka na papieri. Budeme rozhodne vždy nápomocní a na tom sme sa aj dohodli. Musíme uznať, Aupark nastavil latku prístupnosti a komfortu veľmi vysoko a ostatné centrá by si od nich mohli v tomto smere brať príklad.

Ak máte i Vy nejakú skúsenosť, podnet, alebo pochvalu ohľadom tohto obchodného centra, napíšte nám ho cez kontaktný formulár.